آکادمی میانبر

دوره سئو

دوره گرافیک

دوره اینستاگرام

دوره طراحی سایت

معرفی دوره‌های طراحی گرافیک

بیشتر دوره های طراحی گرافیک مثل طراحی لوگو، طراحی کارت ویزیت و ... موضوعاتی چون تئوری و روانشناسی رنگ، تایپوگرافی، نحوه فرم‌بندی و ابزارها و نرم‌افزارهای طراحی گرافیک را پوشش می‌دهند.

دوره‌های گرافیکی مختلفی وجود دارد که هر دوره وابسته به کارایی می‌تواند هزینه و قیمت متفاوتی داشته باشد. در این مقاله از وب سایت آکادمی میانبر قصد داریم در رابطه با دوره‌های طراحی گرافیک و همچنین شرکت‌ها و مجموعه‌هایی که کار طراحی و دیزاین گرافیک را انجام می‌دهند، اطلاعاتی را بیان کنیم.

دوره طراحی بسته بندی

دوره‌های مختلفی در حوزه طراحی بسته بندی در حال برگزاری است، توجه به موارد زیر برای شرکت کردن در یک دوره طراحی و ساخت بسته بندی می‌تواند مناسب باشد.

  • وجود پشتیبانی 24 ساعته
  • آموزش مدل‌های مختلف بسته بندی مثل وکیوم، شیرینگ، مقوا و …
  • آموزش بسته بندی با نرم افزارهای گرافیکی مختلف مثل آموزش نصب فتوشاپ و انجام کار طراحی بسته بندی با فتوشاپ، بسته بندی با کورل
  • امکان دانلود ویدئوهای آموزشی
  • اعطای مدرک معتبر در پایان دوره

دوره طراحی لوگو

طراحی لوگو جزو فرآیند‌های اساسی و مهم است. در دوره طراحی لوگو ابتدا مدرس دوره اصول طراحی لوگو مثل تکنیک‌های ایده‌پردازی طراحی لوگو، اتود زدن دستی لوگو و … را آموزش داده سپس به سراغ آموزش انواع شیوه‌های طراحی لوگو و نرم افزارهای طراحی لوگو می‌رود. شرکت در این دوره مناسب فارغ‌التحصیلان رشته گرافیک و کلیه علاقه‌مندان به طراحی و شاغلان در آژانس‌های تبلیغاتی است. در پایان دوره به یک طراح لوگوی موفق تبدیل می‌شوید و توانایی طراحی انواع لوگو از جمله طراحی لوگو تجاری و فرشگاهی، لوگو سه بعدی، لوگو دو بعدی، لوگو تصویری، لوگو تایپ و … را به دست آورده و در شرکت‌هایی که قصد استخدام طراح لوگو دارند مشغول به کار می‌شوید.

دوره طراحی کاتالوگ

معمولا در دوره‌های طراحی کاتالوگ به شما آموزش داده می‌شود که چگونه با استفاده از نرم‌افزارهای مختلف طراحی کاتالوگ مثل فتوشاپ برای معرفی محصولات یا خدمات خود کاتالوگ دیجیتالی یا چاپی یا کاتالوگ صنعتی طراحی کنید و تکنیک‌های ایده‌یابی طراحی کاتالوگ نیز آموزش داده می‌شود. این دوره بیشتر مناسب کسانی است که محصول یا خدمتی برای ارائه دارند یا می‌خواهند در شرکت‌ها و کارخانه‌های تولید کالا به عنوان طراح کاتالوگ استخدام شوند و کاتالوگ معرفی محصول طراحی کنند.

دوره طراحی کاراکتر

در دوره طراحی کاراکتر ، کارآموزان ابتدا با رده‌بندی سنی مخاطبین آشنا می‌شوند سپس مدرس دوره طراحی گرافیک، انواع طراحی کاراکتر را به همراه ابزارهای طراحی کاراکتر و قوانین طراحی کاراکتر را نیز به آن‌ها معرفی می‌کند. این دوره طراحی گرافیک بیشتر مناسب سازندگان بازی‌های رایانه‌ای، تصویرسازان کتاب‌ها و دانشجویان رشته‌های طراحی کاراکتر انیمیشن است. البته کلیه کسانی که به حوزه طراحی شخصیت و کاراکتر و طراحی مسکات علاقه دارند نیز می‌توانند در کارگاه های آموزشی گرافیک و کاراکتر شرکت کنند. معمولا پس از پایان کارگاه های حرفه ای گرافیک افراد قادر هستند طراحی کاراکتر بازی و طراحی کاراکتر دیجیتال را به صورت حرفه‌ای انجام دهند به یک طراح کاراکتر متخصص با تسلط بر تمامی سبک‌های طراحی کاراکتر تبدیل شوند.

دوره طراحی کارت ویزیت

دوره طراحی کارت ویزیت معمولا بهترین دوره گرافیک محسوب می‌شود زیرا به دلیل تقاضای بالای کسب و کارها برای طراحی کارت ویزیت، کارآموز پس از پایان دوره طراحی گرافیک بازار کار بسیار خوبی دارد. معمولا در دوره طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ، صفر تا صد تکنیک‌ها و اصول طراحی کارت ویزیت در نرم افزار فتوشاپ به فرد آموزش داده می‌شود. علاوه بر نحوه کار با فتوشاپ هنرجو با انواع کارت ویزیت، جنس کارت ویزیت، سایز کارت ویزیت و … آشنا می‌شوند به همین دلیل کلیه کارآموزان محترم پس از شرکت در کارگاه های حرفه ای گرافیک به یک طراح حرفه‌ای کارت ویزیت تبدیل می‌شوند و توانایی طراحی انواع کارت ویزیت گلاسه و کارت ویزیت الکترونیکی را کسب می‌کنند.

دوره طراحی موشن گرافیک

دوره موشن گرافیک نیز از جمله کارگاه های آموزشی گرافیک پرطرفدار است زیرا موشن گرافیک کاربرد بسیار گسترده‌ای در زمینه‌های گوناگون مانند آگهی‌های تبلیغاتی، محتوای شبکه‌های اجتماعی، تیتراژ پایانی سریال‌ها و… دارد. معمولا افرادی که مایل هستند در کارگاه های حرفه ای گرافیک شرکت کنند لازم است که با دو نرم افزار فتوشاپ و ایلاستریتور کمی آشنایی داشته باشند. در دوره با بهترین موشن گرافی های تبلیغاتی آشنا می‌شوید و آمادگی ورود به بازار کار را کسب کرده و از رنج قیمت طراحی موشن گرافیک آگاه می‌شوید.

دوره طراحی ست اداری

دوره طراحی ست اداری را نیز می‌توان به عنوان جامع‌ترین و‌ بهترین دوره گرافیک معرفی کرد زیرا یک دوره جامع و کامل است که طراحی انواع ست اداری و کاربرد هر کدام برای شما شرح داده می‌شود. طراحی سربرگ، طراحی کارت ویزیت، طراحی پاکت نامه، طراحی سررسید،  طراحی صورتحساب و طراحی فاکتور در این دوره آموزش داده می‌شود. در این کارگاه های آموزشی گرافیک کلیه نکات و مراحل طراحی ست اداری به شرکت‌کنندگان دوره با جزئیات آموزش داده می‌شود. از آنجایی که تمام سازمان‌ها و شرکت‌های تجاری به طراحی ست اداری نیاز دارند، پس از پایان این دوره طراحی گرافیک نیز کارآموز به یک طراح ست اداری حرفه‌ای تبدیل شده و بازار کار خوبی را تجربه خواهد کرد و قادر به طراحی ست اداری رستوران و ست اداری تجاری خواهد بود.

دوره طراحی رزومه

دوره طراحی رزومه نیز از جمله کارگاه های آموزشی گرافیک است که تمام افراد دارای مهارت به آن نیاز دارند زیرا طراحی رزومه جذاب تاثیر خوبی بر یافتن شغل مناسب دارد. در این دوره طراحی گرافیک نیز صفر تا صد ساخت یک طراحی رزومه حرفه‌ای به متقاضیان آموزش داده می‌شود تا بتوانند یک رزومه قوی و حرفه‌ای برای خود ایجاد کنند و با انواع نمونه‌های طراحی رزومه آشنا شده و در صورتیکه که کارفرما تقاضای رزومه چاپی داشته باشد، چاپ رزومه را به صورت اصولی انجام دهند.

دوره طراحی قالب اینستاگرام

دوره طراحی قالب اینستاگرام باید به چه صورتی باشد؟ در این دوره طراحی گرافیک پیش از هر آموزشی فرد با روانشناسی رنگ‌ها و انواع فونت‌های نوشتاری به طور کامل آشنا می‌شود‌. برای ورود به دوره طراحی قالب اینستاگرام لازم است که فرد یک دوره فتوشاپ گرافیکی را نیز پشت سر بگذراند زیرا نرم افزار فتوشاپ، نرم افزار اصلی طراحی قالب اینستاگرام است. معمولا شرکت در این کارگاه طراحی گرافیک برای افرادی همچون ادمین‌های اینستاگرام، اینفلوئنسرها، مدیران بازاریابی و… بسیار مفید است بازار کار خوبی دارد و شخص در پایان دوره به سوالاتی چون بهترین قالب اینستاگرام برای کسب و کار من چیست به خوبی پاسخ می‌دهد.

دوره عکاسی تبلیغاتی

عکاسی صنعتی یا عکاسی تبلیغاتی نیز از جمله کارگاه های آموزشی گرافیک است که طی آن هنرجویان نحوه صحیح عکس گرفتن از کالاها و محصولات را به صورت تجربی و با مشاهده نمونه‌های عکاسی تبلیغاتی می‌آموزند. همچنین به هنرجویان محترم مواردی همچون مباحث نورپردازی، عکاسی دیجیتال، ادیت و روتوش عکس نیز آموزش داده می‌شود. شرکت در این دوره برای افرادی که در زمینه طراحی کاتالوگ، بروشور، بیلبورد و… فعالیت دارند بسیار مفید است زیرا برای طراحی این نوع از ابزارهای تبلیغاتی به عکس‌های صنعتی نیاز دارند.

دوره عکاسی تبلیغاتی

دوره طراحی تندیس

در حال حاضر نیز به دلیل پیشرفت تکنولوژی طراحی تندیس نیز به کمک نرم افزارهای مدل‌سازی سه بعدی انجام می‌شود زیرا به کمک چاپ‌گرهای سه بعدی به آسانی می‌توان انواع تندیس را ساخت. به همین دلیل طی این دوره طراحی گرافیک هنرجویان محترم، نحوه کار با نرم‌افزارهای مدل‌سازی سه بعدی را می‌آموزند و با نمونه‌های طراحی تندیس آشنا می‌شوند.

دوره طراحی کاریکاتور 

دوره طراحی کاریکاتور یکی از انواع دوره طراحی گرافیک است که طرفداران زیادی دارد. خلاقیت، قدرت تخیل بالا و علاقه از جمله شرایطی هستند که کارآموزان دوره طراحی کاریکاتور باید داشته باشند. معمولا پیش از دوره طراحی کاریکاتور لازم است که هنرجویان محترم، در دوره طراحی پایه شرکت کنند. به طور کلی باید گفت در کارگاه های حرفه ای گرافیک و کاریکاتور به هنرجویان انواع کاریکاتور و مراحل طراحی و نمونه‌های طراحی کاریکاتور نیز آموزش داده می‌شود. 

دوره طراحی تبلیغات

دوره طراحی تبلیغات نیز جزو بهترین دوره گرافیک محسوب می‌شود زیرا طی این دوره هنرجویان با طراحی ابزارهای تبلیغاتی مختلف آشنا می‌شوند. در واقع می‌توان گفت دوره طراحی تبلیغات متشکل از چند دوره مختلف است زیرا طی آن مدرس دوره، مراحل طراحی ابزارهای تبلیغاتی مختلف مانند طراحی پوستر، طراحی بنر، طراحی بیلبورد، طراحی استند، طراحی ماگ و طراحی ساک دستی را به کارآموزان آموزش می‌دهد.

دوره طراحی لباس فرم

در دوره طراحی لباس فرم نیز به آموزش مباحثی همچون طراحی پارچه، روانشناسی رنگ‌ها و آموزش نرم افزارهایی همچون فتوشاپ، ایلاستریتور و کورل پرداخته می‌شود. در نتیجه برای شرکت در کارگاه های حرفه ای گرافیک و طراحی لباس فرم، هنرجو لازم نیست از قبل مهارت خاصی را از قبل کسب کرده باشد. کارآموزان محترم پس از اتمام این دوره می‌توانند برای سازمان‌های مختلف انواع نمونه‌های طراحی لباس فرم را پیاده کنند.

دوره طراحی مجله

در دوره طراحی مجله حرفه‌ای معمولا مراحل طراحی مجله در نرم افزار Adobe InDesign به هنرجویان آموزش داده می‌شود. موضوع روانشناسی رنگ‌ها نیز از جمله مسائل بسیار مهمی است که در کارگاه های حرفه ای گرافیک به آن پرداخته می‌شود زیرا استفاده از رنگ مناسب در طراحی مجله، سبب جذابیت بیشتر مجله می‌شود. از دیگر مباحثی که در این کارگاه طراحی گرافیک آموزش داده می‌شود می‌توان به مبحث نحوه چیدمان درست و اصولی تصاویر و متون برای چاپ مجله اشاره کرد.

دوره طراحی مجله

دوره طراحی هویت بصری

در دوره طراحی هویت بصری با تصاویر، نحوه ارتباط تصاویر با یکدیگر و اجزا هویت بصری یک برند آشنا می‌شوید و می‌آموزید که چگونه با هویت بصری می‌توان یک پیام یا مجموعه‌ای از پیام‌ها را به مخاطب خود منتقل کرد. طراحان دوره هویت بصری به شما آموزش می‌دهند که چگونه یک لوگو جذاب، رنگ سازمانی مناسب و تایپوگرافی درست برای برند طراحی یا انتخاب کنید. همچنین در دوره هویت بصری با هویت بصری‌های معروف و تجزیه و تحلیل آن‌ها آشنا می‌شوید.

دوره طراحی پوستر

در دوره طراحی پوستر روش پیدا کردن ایده برای پوستر، ایجاد تصاویر مناسب پوستر، تایپوگرافی درست پوستر، روش ترکیب تایپ با تصویر و چیدمان متن در پوستر به شما آموزش داده می‌شود. این دوره مناسب تمامی علاقه‌مندان به حوزه گرافیک خصوصا دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های مرتبط بوده و کار با یک نرم افزار گرافیکی مثل فتوشاپ یا ایلاستریتور برای طراحی پوستر به شما آموزش داده می‌شود.

دوره طراحی لیبل

در دوره طراحی لیبل که از دوره های برتر طراحی گرافیک محسوب می‌شود توانایی کار با نرم افزارهای مختلف طراحی لیبل محصولات مختلف را به دست می‌آورید. شرکت در این دوره مناسب دانشجویان گرافیک و کلیه کسانی است که به مباحث طراحی گرافیکی علاقه‌مند هستند. در کنار آموزش کار با نرم افزار طراحی لیبل، توانایی ایده پردازی، سبک‌های مختلف دیزاین لیبل، تایپوگرافی مناسب لیبل و درج لوگو در لیبل آموزش داده می‌شود.

دوره طراحی بیلبورد

دوره طراحی تراکت

دوره طراحی اینفوگرافیک

دوره طراحی پیکتوگرام

دوره طراحی بروشور

برای اموزش طراحی گرافیک به کجا باید مراجعه کرد؟ 

در حال حاضر اکثر شرکت‌هایی که در حوزه طراحی گرافیک فعالیت دارند، به منظور گسترش کسب و کار خود و همچنین جذب نیروهای کار مستعد، کارگاه های حرفه ای گرافیک را برگزار می‌کنند. در نتیجه بهترین و مناسب‌ترین مکان برای شرکت در کارگاه های آموزشی گرافیک مراجعه به شرکت‌های خدمات گرافیک است. شرکت سلام گرافیک مشهد نیز یکی از شرکت‌های حرفه‌ای در حوزه طراحی گرافیک است که انواع دوره طراحی گرافیک را برگزار می‌کند. علاقه‌مندان به حوزه گرافیک نیز به دو صورت آموزش آنلاین گرافیک یا آموزش حضوری گرافیک می‌توانند با اصول و انواع طراحی گرافیک آشنا شوند. 

2.8/5 - (25 امتیاز)
فهرست مقاله
راه های ارتباطی ما
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها